Witaminy dla mężczyzn – jakie wybrać i które są najbardziej potrzebne?

Witaminy dla mężczyzn to witaminy, które mają za zadanie wesprzeć funkcje życiowe organizmu mężczyzny. Termin „witaminy dla mężczyzn” stosowany jest najczęściej w kontekście płodności, sportu, zdolności poznawczych i dbania o ogólny stan zdrowia. Witaminy dla mężczyzn mogą będą korzystne dla wszystkich mężczyzn, którzy nie mają chęci, czasu bądź możliwości konsumowania dużej ilości zielonych warzyw i owoców. Mogą być także przydatne u panów z nałogami, z problemami erekcji, a także przy niedoborach wybranych mikroelementów.

Jakie witaminy dla mężczyzn wybrać?

Jest to zależne od stanu naszego zdrowia, wykonywanej pracy, aktywności, wieku, znanych nam niedoborów, a także własnych przypuszczeń.

Dla kogo jakie witaminy będą odpowiednie? Wymieńmy może kilka grup osób, które potrzebują dodatkowej suplementacji witaminami:

– osoby chorujące na przewlekłe choroby,

– osoby starsze,

– wegetarianie i wegani,

– osoby przyjmujące pewne leki wymagające dodatkowej suplementacji,

– osoby o zaburzonych zdolnościach poznawczych (zmęczone),

– osoby z nadwagą lub niedowagą.

Niezależnie od tego do jakiej grupy należysz, opisane niżej symptomy powinny być sygnałem do podjęcia stanowczego działania i wybrania się na konsultację do lekarza. Warto pamiętać, że samodzielna suplementacja nie jest zalecana ze względu na brak świadomości jakich witamin nam rzeczywiście brakuje. Zażywanie witamin w bardzo wysokich dawkach na własną rękę jest szczególnie niebezpieczne. Ilość witamin zawartych w kompleksach witaminowych nie jest na tyle duża, aby mogły wykazywać skutki uboczne. Można je zatem przyjmować na własną rękę.

Standardowe niedobory witamin u mężczyzn najczęściej objawiają się w następujące sposoby:

– szybki spadek masy ciała,

– problemy z pamięcią,

– problemy z libido,

– ciągłe zmęczenie,

– poirytowanie,

– brak uczucia sytości po spożyciu posiłku,

– bóle stawów i mięśni,

– bezsennością.

Na co się zdecydować? Kompleks czy pojedyncze witaminy?

Jednym z najczęściej występujących niedoborów jest niedobór magnezu, cynku i witamin z grupy b12. Te witaminy znajdziemy w preparatach znanych jako „ZMA”.

Warto zadbać również o witaminy posiadające potencjał antyoksydacyjny będące jednym z najlepszych sposobów na zapobieganie przeróżnym chorobom jak przeziębienie, zapalenia, nadciśnienie i zwyrodnienie stawów.

W przypadku wegetarian bardzo istotne będą witaminy z grupy B, u których są szczególnie popularnym niedoborem.

W okresie zimowym ze względu na niedobór witaminy D3, można wykorzystać suplement zawierający witaminy D3 + K2.

Wszystkie podane witaminy można znaleźć w suplementach zawierających cały zestaw witamin (tzw. kompleks). Może być on stosowany w celu zapobiegnięcia ewentualnym niedoborom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *